Центральная Городская Библиотека ИМ. М. Лермонтова

Центральная Городская Библиотека ИМ. М. Лермонтова
В систему входять 5 публічних бібліотек, які за рік обслуговують понад 
29000 читачів 
160000 відвідувань
видають 623000 книг та іншої інформації
 
 

Напрямки діяльності ЦБС:
максимальне задоволення потреб суспільства в книзі та інформації шляхом організації бібліотечного, довідково-інформаційного та бібліографічного обслуговування користувачів;
комплектування фонду з усіх галузей знань у відповідності до запитів користувачів, соціально – економічних, природно – географічних та демографічних особливостей регіону;
здійснення бібліографічної обробки та систематизації всіх видів творів друку та інших документів, що надходять до бібліотеки, розкриття їх за допомогою системи каталогів і картотек;
забезпечення збереження своїх фондів шляхом їх організації, обліку, контролю за використанням своєчасного здійснення ремонту, оправи та реставрації видань, дотримання санітарно – гігієнічних норм зберігання;
надання додаткових послуг користувачам, враховуючи їхні запити і можливості, на платній основі згідно з Постановою кабінету Міністрів України № 534 від 5 червня 1997р.
здійснення організаційно-методичної допомоги бібліотекам міста незалежно від форми їх власності;
організація та проведення масової роботи з метою популяризації літератури шляхом впровадження нових активних форм роботи.
 

Допоміжні платні послуги:
комплектування реєстраційно-облікових документів (формулярів);
користування рідкісними цінними довідниками, книгами (тематичний підбір літератури);
надання тематичних, адресно-бібліографічних, фактичних довідок.
 

Інтернет та бібліотеки:

Центральна міська бібліотека імені М.ЛермонтоваЦентральна міська бібліотека імені М.Лермонтова. Мелитополь

В березні 2006 р. в центральній міський бібліотеці ім. М. Лермонтова завдяки фінансової підтримки Посольства США в Україні, був відкритий  Інтернет – центр. А 24 вересня цього ж року, в День міста, в центральній дитячій бібліотеці “Мальвіна” при сприянні та підтримці Посольств Канади в Україні і місцевої влади, а саме мера міста Сичова Дмитра Вікторовича та начальника відділу стратегічного розвитку міста та інформаційних технологій Тимофєєва Павла Анатолійовича відкрився ще один Інтернет – центр. Це стало вагомим внеском в розвиток культури міста, надання широкого доступу до світової інформації мешканцям міста, зокрема дітям.
 
  

Єдність у розмаїтті:
В рамках проекту «Інтеркультурні міста» бібліотеки ЦБС співпрацюють з національно-культурними товариствами. З метою популяризації літератури мовами національностей, які мешкають у нашому місті, проходять тижні літератур різних національностей: у читальному залі ЦМБ імені М.Лермонтова проводились перегляди болгарської, кримської, грецької, караїмської, єврейської літератур. Провідним бібліографом ЦБС підготовлено прес-досьє “Мелітополь багатонаціональний”, календар “Ювілейні дати Мелітополя”, створена електронна база даних «Побутово-традиційна культура народів Мелітопольщини», що включає розділи: «Народний одяг», «Національна кухня», «Прислів`я та приказки», «Історія заселення краю», підготовлений бібліографічний список «Публікації в місцевій пресі на тему «Мелітополь – інтеркультурне місто». Провідний бібліограф разом з бібліотекарями Інтернет – центру брали участь в підготовці сторінок «Національні культури Мелітополя» та «Видання місцевих поетів та письменників» сайту «МИ – Мелітополь».

Центральна міська бібліотека імені М.Лермонтова

У вітрині читального залу ЦМБ ім. Лермонтова була організована книжкова виставка “Під одним небом” (культура та звичаї малих народів Мелітополя). У читальному залі ЦМБ ім. Лермонтова проводяться презентації книг авторів різних національностей: О.Гончаренка, В.Калаянова, А.Сеітмуратової, Н.Чорнобривцевої та інших.
В ЦДБ «Мальвіна» була оформлена виставка джерел інформації «Любий край – Таврида України», разом з національними товариствами проводився цикл народознавчих годин, присвячений різним національностям: наприклад, «Зберегти свою культуру» (чеське товариство), «Мелітопольська Еллада» (грецьке товариство), літературний вечір – зустріч з дитячою письменницею Н.Б. Мациєвською.
В бібліотеках – філіалах оформляються книжкові виставки «Сузір`я культур», на яких представлена література мовами національностей міста.

Організація та проведення масової роботи
Бібліотеки Мелітопольської ЦБС співпрацюють у тісному контакті з учбовими закладами міста, жіночою виховною колонією, міським центром “Здоров’я”, еколого-натуралістичним юнацьким центром, влітку з дитячими таборами, базами відпочинку. 
Бібліотеками міста проводиться велика робота з популяризації літератури різноманітної тематики: політичного та економічного життя країни, національної культури, вихованню духовності людини, морально-етичного напрямку, правознавства, екології та природознавства, валеології, краєзнавства. У своїй роботі бібліотеки застосовують разом з традиційними бібліотечними формами, такими, як книжкові виставки, огляди та перегляди літератури, тематичними вечорами, і нові, цікаві форми роботи.
В бібліотеках ЦБС активно використовуються для популяризації літератури брейн-ринги, уроки пам’яті, години цікавих повідомлень, вікторини, літературні турніри, свята, конкурси.
Центральна міська бібліотека імені М.Лермонтова, яка тісно співпрацює з жіночою виховною колонією, організувала та провела в цьому закладі такі пізнавальні заходи, як зустріч з місцевою письменницею Н. Чорнобривцевою, вікторину «Чудеса да и только», присвячену 200-річчю від дня народження М.Гоголя, 

Центральна міська бібліотека імені М.Лермонтова Центральна міська бібліотека імені М.Лермонтова

літературну годину «Я, конечно, вернусь…» (до дня народження В.Висоцького) та інші. 
В 2008 році в бібліотеці імені Т.Шевченка були проведені такі цікаві заходи, як урок безпеки „Один вдома”, літературна вікторина „Фантазёр Миколай Носов”, книжна подорож „В гостях у Михалкова, екологічна гра „Бей ответом прямо в цель”, весняне свято „Мати – символ добра на землі ”.
В бібліотеці імені В.Маяковського в 2008 році були проведені заходи з популяризації літератури різноманітної тематики, як родинне свято «Проситься в серце мамина пісня», книжкова виставка «Сузір`я слов`янських культур», огляд літератури «Любимые книги моих родителей», літнє свято «Бал цветов», брейн-ринг «Пословица недаром молвится», літературна гра «Непревзойденный фантазер барон Мюнхаузен», книжковий аукціон «Путешествие в Приключляндию», усний журнал «Лучшие друзья моей души» та інші.
Цікаві заходи відбулись в 2008 році в бібліотеці імені М.Горького: урок народознавства «Українські народні вишиванки», поетичний калейдоскоп «Рідне слово» (творчість мелітопольських поетів), родинне свято «Без сім’ї нема щастя на землі», бесіда «Кожна дитина має право…» та інші. 
 

Друзі бібліотек
Друзі бібліотек – це всі жителі міста, які надають їй будь-яку допомогу, всі добрі люди – добровільні помічники, які вірять у бібліотеки і хочуть бути впевненими, що в них достатньо ресурсів для виконання покладених завдань, хто не шкодує особистого часу, досвіду для того, щоб зробити бібліотеки ще кращими.
Всіх, хто хоче подарувати книги бібліотекам або зробити фінансову та благодійну підтримку, просимо звертатися за тел. 42-29-53. 
 

Структура ЦБС:

Мелітопольська міська центральна бібліотека ім. М. Лермонтова 
пл.Перемоги,1 
Обслуговує за рік:
майже 9000 читачів ;
видає понад 198000 одиниць бібліотечного фонду.
відвідувань понад 50000 
Поделиться

Добавить комментарий